OFFICIAL SELLER The best Soviet technologies for modern watch design

x

Exluzivny servis iba pre Vás

Prodloužená doba vrácení

Autorizovaný a oficiální prodej

Doručení zdarma

Kolekce Vostok Europe Almaz Space Station

Modelová řada roku 2015 Almaz Space Station byla věnována první vesmírné stanici Almaz. Byla vyvinuta v 60-tých letech 20. století. Tato stanice byla vyzbrojena obranným systémem Štít-1. Tento systém měl 23 mm letecké kanóny. Všechny následující sovětské vesmírné stanice byly sestrojeny jako stanice Almaz, například stanice Saljut, Mir nebo MKS. Následující stanice byly vyzbrojeny 2 raketami.
Stanice MIR byla první ruská obydlená vesmírná stanice, která byla založena na základech vesmírných stanic Saljut. Na její palubě se vystřídalo 104 kosmonautů.
Američané zveřejnili rozměry a hmotnost raketoplánů, tehdy vznikly obavy v ministerstvu obrany, že vesmírná stanice bude ukradena, protože se tyto rozměry podobaly rozměrů stanice Almaz.

Program Almaz byla série vojenských vesmírných stanic vyslaných do vesmíru Sovětským svazem. Do vesmíru byly vyslány tři stanice Almaz:

  • Saljut 2 - byla vypuštěna 4. dubna 1973. Tato stanice měla za úkol ověřit možný vojenský přínos těchto stanic. Během dvou dnů ve vesmíru však tato stanice selhala 11. dubna. Saljut 2 vstoupil znovu do atmosféry 28. května, kde shořel
  • Saljut 3 - tato stanice dosáhla výšky po startu 219 - 270 km, její finální výška byla 268 - 272 km. Tato stanice dosáhla úspěchu. Stanice skončila svou pouť 24. ledna 1975, když shořela.
  • Saljut 5 - stanice byla vypuštěna 22. června 1976, tato stanice měla již drobná vylepšení jako stanice před tím. Stanice zanikla nad tichým oceánem po 412 dnech letu, dne 8. srpna 1977.

Hodinky, které byly věnovány první kosmické stanici jsou svým vzhledem mohutnější ale velmi praktické, ať už na společenské nebo na elegantní akci. Samozřejmě hodinky jsou vybaveny funkcí datum, což je v nynější době velmi nezbytné. Hodinky mají také luminiscenční ručičky a indexy, čili čas vidět i ve tmě.

Hodinky jsou vybaveny lunetou, která slouží k měření času. Modelová řada nabízí modely s automatickým strojkem nebo s bateriovým strojkem. Hodinky s quartzovým strojkem mají na zadním krytu vyrytou vesmírnou stanici.

Technické údaje:

  •       průměr ciferníku 47 mm
  •       tloušťka ciferníku 17 mm
  •       vodotěsnost 20 ATM - 200metrov
  •       možnost popruhu: textil, kůže, silikon, kov

Balení:

     hodinky
     originální krabička značky Vostok Europe
     záruční list
     manuál v slovenském ale i v angličtině