OFFICIAL SELLER The best Soviet technologies for modern watch design

x

Exluzivny servis iba pre Vás

Prodloužená doba vrácení

Autorizovaný a oficiální prodej

Doručení zdarma

Kolekce Vostok Europe Anchar

Modelová řada Anchar je věnována nejrychlejší ponorce na světě K-162. Při tvorbě ponorky bylo zakázáno použít stávající technologie, přístroje a zařízení. Tyto podmínky nesmírně zvýšily cenu ponorky čímž si mezi námořníky získala přezdívku "Zlatá rybka"

Výsledkem projektu však byla unikátní ponorka, která neměla ve světě obdoby. V roce 1969 byla K-162 hotová. Během zkušební plavby při 80% výkonu reaktorů vyvinula rychlost 42 uzlů. V roce 1971, při plném výkonu dosáhla rychlost 44,7 uzlů (87,8 km / h), což se dosud považuje mezi ponorkami za absolutní rekord.

Ponorka Anchar sloužila pro ruské námořnictvo v době vrcholící studené války.

anchar.jpg

Vznik ponorky: prosinec 1963
Uvedení do provozu: prosinec 1968
Vyřazeno z provozu: 1980

Rychlost: 44.7 uzlů (82,78 km / h; 51,4 mph)
Testovací hloubka: 400 m

Anchar - Dakar

Na světě není člověka, který by neznal světové závody RALLY DAKAR. Společnost Vostok Europe vyrobila hodinky Vostok Europe Dakar, které vydržely všechny zkoušky na závodech Dakar 2012. Závody se realizují již od roku 1978, čili již 37 let startují motocyklisté. Na těchto závodech se zúčastnil i slovenský závodník Štefan Svitek, který obsadil pátku příčku. Hodinky speciální edice Anchar dakar vydržely na ruce Gigantautasa Igarisa celou cestu, byli pod neustálým vlivem písku, prachu, rychlých změn tlaku a pod vlivem 50 stupňových teplotních podmínkách. Hodinky vydržely i nárazy kamenů, který vylietali zpod kol. Samozřejmě hodinky byly po závodě přezkoušeny a zkouškou prošli!

Každý detail hodinek byl vyhotoven profesionálními výrobci. Hodinky jsou vyrobeny tak, aby bylo vidět čas i při hloubkovém potápění. Maximální čitelnost času v hloubce mají za úkol tríciové ampulky, které se nacházejí na ciferníku, minutové a hodinové ručičce a počet těchto ampulí je 16. V poloze 3., 6., 9. a 12. hodiny jsou tríciové ampule žluté barvy a ostatní jsou zelené barvy.

Hodinky jsou vybaveny lunetou, která slouží k měření času. Ciferník hodin chrání minerální sklíčko, které je nejpoužívanější v hodinářském průmyslu a je odolnější vůči rozbití než jiné sklíčko.

Na pouzdře hodinek je vygravírovaná ponorka, po které je modelová řada Anchara pojmenována.

Balení:

  • hodinky
  • silikonový řemínek
  • kožený řemínek
  • nářadí na výměnu řemínku
  • vodotěsný box
  • manuál v Slovenské ale i anglickém jazyce
  • záruční list
  • potvrzení o zkoušce vodotěsnosti